Atak hakerski na stronę Akademii Sztuki Wojskowej. Komendant uczelni rzekomo wzywał żołnierzy do buntu wobec „sił okupacyjnych” z USA

Źródło: rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Andrzej Brzuszkiewicz

- Polska stała się celem złożonej operacji dezinformacyjnej, korespondującej z działaniami Rosji - informuje Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. Hakerzy opublikowali na stronie Akademii Sztuki Wojskowej rzekomy list komendanta uczelni, atakujący Stany Zjednoczone i wzywający żołnierzy do buntu.

Atak przeprowadzono w obszarze polityki militarnej Polski i relacji Polski ze Stanami Zjednoczonymi. Autorzy ataku podmienili jeden z artykułów, umieszczając na stronie Akademii Sztuki Wojskowej fałszywy list komendanta, uderzający w relacje militarne PL-US. List wzywał żołnierzy do buntu wobec „sił okupacyjnych” z USA. Treść kopiowała wątki podnoszone stale przez rosyjską propagandę przeciwko PL i USA - podkreśla Stanisław Żaryn w komunikacie przesłanym do mediów.

Według rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych, autorzy rozesłali maile do instytucji międzynarodowych, tj. agend NATO, i krajowych z prośbą o odniesienie się do tez rektora uczelni wojskowej w Polsce. Do tych działań wykorzystano służbowy adres mailowy byłego posła PO, a także jednego z dziennikarzy amerykańskich – prawdopodobnie przejęty.

Na angielskojęzycznym portalu internetowym, trwale zaangażowanym w rosyjskie działania dezinformacyjne, ukazał się artykuł opisujący fałszywy list komendanta polskiej Akademii.

Jednocześnie zamieszczono artykuł na ten temat na portalu lewy.pl i prawy.pl. Na obu portalach podmieniono istniejące wcześniej artykuły. Tekst na ten temat pojawił się również na portalu Podlasie24.pl, wcześniej publikującym mat. o charakterze dezinformacyjnym, oraz w mediach społecznościowych.

CELE działań:

- tworzenie chaosu informacyjnego

- destabilizacja relacji PL-USA i PL-NATO

- osłabianie morale żołnierzy Wojska Polskiego oraz żołnierzy USA w PL

- uderzenie w wiarygodność kadry dowódczej WP

- destabilizacja polskiej polityki obronnej

- podsycanie antyamerykańskich nastrojów w PL

- testowanie reakcji społ. na antyamerykańskie tezy

Identyfikowana operacja dezinformacyjna jest zbieżna z realizowanymi przez Federację Rosyjską działaniami dezinformacyjnymi wymierzonymi w RP. Służby specjalne analizują opisane działania - pisze Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Na stronie prawy.pl ukazał się artykuł opisujący atak."Przestępcy artykuł o złowieszczo brzmiącym tytule “Skandaliczny list rektora Akademii Sztuki Wojennej: Politycy PiS prowadzą nas do katastrofy” opublikowali z datą wsteczną na stronie Prawy.pl. (...) Redakcja portalu "Prawy.pl" nie ma nic wspólnego z tym tekstem" - czytamy na portalu.

Na stronie Akademii Sztuki Wojskowej pojawia się komunikat: "Przepraszamy, trwają prace konserwacyjne".

Rząd znosi kolejne ograniczenia.

Więcej na temat:

Komentarze

4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.05.2020 20:34:41

Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji?

sytuacja finansowa? A może potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności? lub

płacisz rachunki lub płacisz za dom, samochód? Interesujesz się finansami online

pomoc Czy jesteś zainteresowany pożyczkami online? Czy potrzebujesz wiarygodnego

prywatny wierzyciel ze sprawdzonym doświadczeniem? Jeśli tak, proszę o kontakt przez e-mail:

Katarzynaobijiaku49@gmail.com

Możesz dostać do 150000000 PLN.

13.05.2020 11:45:39

Zobacz, jak wzmocnić swoją odporność na walkę z koronawirusem ---> yourblogg.info/covid

02.05.2020 15:20:26

Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek.

Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: 4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.

Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów.

Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz.

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: 4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

26.04.2020 23:54:15

Cześć przyjaciele, Czy chcesz dzisiaj pożyczki gotówkowej, mogę polecić Ci tylko jedną firmę, w której dostałem od ciebie pożyczkę w wysokości 40 000 $, możesz wysłać e-mail na adres: donaldshawloanhelp@gmail.com lub skontaktować się z nimi na WhatsApp 27729606422

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na demaskator24@polskapress.pl

Masz materiał do sprawdzenia?

Prześlij do nas informacje, które weźmiemy pod lupę

Czytaj także

Polecane dla Ciebie