Demaskator24.pl - wszystko o naszej inicjatywie

wojciech.kozak@polskapress.pl

Demaskator24.pl to innowacyjna platforma medialna, służąca do walki z powszechnymi w przestrzeni publicznej fake newsami oraz dezinformacją i kłamliwą propagandą.

Stworzyliśmy Demaskatora z myślą o potrzebach czytelników, którzy coraz częściej spotykają się z zalewem nieprawdziwych informacji. Poprzez Demaskatora dajemy odbiorcom możliwość korzystania ze zweryfikowanej informacji, dbamy o przejrzystość przekazu w przestrzeni publicznej w Polsce. 

Za nami stoi doświadczenie, rzetelność i najwyższe standardy dziennikarzy i redaktorów mediów Polska Press Grupy. Potrafimy skutecznie oddzielić prawdę od fałszu.

Redakcja Demaskator24.pl sprawdza pod katem prawdziwości najgorętsze i głośno komentowane newsy, wypowiedzi polityków, komentarze w mediach, w tym mediach społecznościowych. Wyniki weryfikacji publikowane są na stronie internetowej Demaskator24.pl oraz na stronach dzienników i serwisów Polska Press Grupy. Każdy Czytelnik poprzez przycisk "Zgłoś fake newsa" może zwrócić nam uwagę na informacje, które wydają mu się podejrzane.

Redakcja Demaskator24.pl korzysta również ze wsparcia doświadczonych redaktorów Polska Press Grupy rozsianych po całym kraju. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko dotrzeć i sprawdzić fakty tam, gdzie inni nie docierają. Wykorzystujemy także najnowsze narzędzia technologiczne, pomagające w weryfikowaniu prawdziwości filmów, zdjęć, informacji.

Projekt prowadzi Agencja Informacyjna Polska Press Grupy AIP24 (www.aip24.pl). Demaskator współpracuje również z renomowanymi portalami zajmującymi się sprawdzaniem wiarygodności informacji w Europie i na świecie.

Nauczanie hybrydowe zamiast powrotu do szkół

Więcej na temat:

Komentarze

4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na demaskator24@polskapress.pl

Masz materiał do sprawdzenia?

Prześlij do nas informacje, które weźmiemy pod lupę

Czytaj także

Polecane dla Ciebie