Dr Jacek Kocot nie jest autorem popularnego łańcuszka o koronawirusie. „Ktoś wykorzystał moje dane”

Fot. Karolina Misztal / Polska Press / Dziennik Baltycki

Patryk Osadnik

Otrzymaliście na Facebooku łańcuszek dotyczący badań, które pozwolą nam zrozumieć i pokonać koronawirusa SARS-CoV-2? "Dziennik Zachodni" zadzwonilił dzisiaj (20 marca) do doktora Jacka Kocota ze Szpitala MSWiA w Katowicach. Nie jest autorem tego tekstu. - Ktoś wykorzystał moje dane bez mojej wiedzy - informuje lekarz w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim". Po kilku godzinach zgłosił się do nas prawdziwy autor tekstu. To również lekarz.

W ostatnich dniach internet obiegł tekst zaczynający się od słów: „To od dr Kocota. Ordynator chirurgii w Szpitalu MSWiA w Katowicach. Ważne, może i najważniejsze w moim i Waszym życiu. Myślę, że już czas zrozumieć koronawirusa”.

Popularny łańcuszek został udostępniony na Facebooku kilka tysięcy razy. Nie tylko przez anonimowych użytkowników, ale również przez lekarzy i różnego rodzaju instytucje medyczne.

Wszystko brzmi w pewnych fragmentach wiarygodnie, jednak doktor Jacek Kocot nie jest autorem tego tekstu.

Ktoś wykorzystał moje dane bez mojej wiedzy. Stanowczo zaprzeczam, abym to ja był autorem tego tekstu - powiedział doktor Jacek Kocot w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Oto fragment tekstu:

Przekażcie jak najdalej ten post Nie zbliżajcie się do innych, w rodzinach dbajcie o higiene rąk sam jeden wirus nie jest dla nas niebezpieczny, ale czym ich więcej w naszym otoczeniu tym gorzej. Odpoczywajcie mamy w tym tygodniu na to czas. A my wracamy do organizacji szpitali na wojnę, bo to nic innego, błagam pomóżcie każdy niech radykalnie zakończy kontakty i dawajcie sobie czas na leczenie przeziębień, w domu wietrzymy często pomieszczenia.

W łańcuszku osoba podająca się za doktora Jacka Kocota powołuje się na dane, jakie polscy lekarze mieli otrzymać z Włoch. Autor pisze, że dzięki nim będziemy w stanie pokonać wirusa SARS-CoV-2.

Po kilku godzinach od publikacji tekstu przez Dziennik Zachodni do redakcji zgłosił się prawdziwy autor tekstu, o którym mowa, czyli doktor Michał Pułtorak z szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Mam świadomość tego, że wywołałem na Facebooku szaleństwo. Ten tekst to moja interpretacja pierwszych wyników badań, które spływają do nas z Włoch, oraz własnych obserwacji. Ze wszystkich stron docierają do nas głosy panik, a ja chciałbym ludzi nieco uspokoić i zaapelować o rozsądek – wyjaśnia doktor Michał Pułtorak.

Kiedy zostaną otwarte pływalnie?

Więcej na temat:

Komentarze

4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.05.2020 11:46:47

Zobacz, jak wzmocnić swoją odporność na walkę z koronawirusem ---> yourblogg.info/covid

12.05.2020 00:59:03

Witam wszystkich, czy obecnie znajdujecie się w poważnym kryzysie finansowym. Czy potrzebujesz pożyczki? Czy Bank odrzucił cię i chcesz pożyczki, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? - Nie ma problemu. Bez względu na sytuację finansową. Możemy zaoferować kredyty hipoteczne, kredyty komercyjne, kredyty prywatne i kredyty wyłącznie na cele edukacyjne.? Nie szukaj więcej, ponieważ możemy pomóc Ci zabezpieczyć to, czego potrzebujesz.

Pytania / wsparcie? - E-mail (ferratum.loans@gmail.com) i otrzymaj odpowiedź w ciągu kilku godzin.

Możemy pomóc Ci w pożyczce w wysokości od 5000 do 200 milionów USD w celu rozwiązania problemów finansowych przy bardzo niskim 3% oprocentowaniu na okres od 1 do 30 lat (12-360 miesięcy). Ten program finansowania pozwala klientowi cieszyć się niską spłatą odsetek w czasie trwania pożyczki po zabezpieczeniu z nami pożyczki. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie! Jeśli masz wątpliwości lub chcesz wyjaśnić, napisz do nas na adres

E-mail: ferratum.loans@gmail.com

26.04.2020 23:54:52

Cześć przyjaciele, Czy chcesz dzisiaj pożyczki gotówkowej, mogę polecić Ci tylko jedną firmę, w której dostałem od ciebie pożyczkę w wysokości 40 000 $, możesz wysłać e-mail na adres: donaldshawloanhelp@gmail.com lub skontaktować się z nimi na WhatsApp 27729606422

14.04.2020 13:42:35

test

09.04.2020 14:15:07

Prawda!

29.03.2020 22:12:45

Dlaczego moderator Nie blokuje tych hien co naciagaja na pozyczki!!!! Zablokowac !!!!

27.03.2020 16:04:36

Hahaha

26.03.2020 06:41:01

Cieszę się, że dostałem pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomaga mi w pożyczce. To niesamowite, jak dostałem pożyczkę w wysokości 50 000 $. Próbowałem innej usługi, ale nigdy nie mogłem uzyskać pożyczki z tej usługi. Niektórzy z nich poproszą mnie o wypełnienie wielu dokumentów, a na koniec dnia nie skończy się dobrze. ale cieszę się, że po spotkaniu z (Global Provission Credit) udało mi się uzyskać pożyczkę w wysokości 50 000,00 USD, teraz moja firma ma się dobrze i chcę Ci dziś o tym wszystkim powiedzieć, ponieważ jest szybka i w 100%. niezawodny. Teraz spłacam pożyczkę, którą otrzymałem od firmy (Global Provission Credit). Skontaktuj się z nimi i nie marnuj czasu z tymi kredytodawcami: e-mail {globalprovissioncompany@gmail.com}

24.03.2020 09:27:05

Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek.

Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: 4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.

Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów

Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: 4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

21.03.2020 10:48:03

Lekarz który wstydzi się swojej tożsamości i popularności?

Dziwne...

21.03.2020 00:25:45

Nie on to podpisał w ten sposób, tylko któryś z żądnych podniesienia rangi tekstu, życzliwych idiotów podających tekst dalej.

20.03.2020 18:48:26

Dlaczego zatem podpisał się czyjąś tożsamością, skoro tekst nie jest fejkiem?

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na demaskator24@polskapress.pl

Masz materiał do sprawdzenia?

Prześlij do nas informacje, które weźmiemy pod lupę

Czytaj także

Polecane dla Ciebie