Dr Jacek Kocot nie jest autorem popularnego łańcuszka o koronawirusie. „Ktoś wykorzystał moje dane”

Fot. Karolina Misztal / Polska Press / Dziennik Baltycki

Patryk Osadnik

Otrzymaliście na Facebooku łańcuszek dotyczący badań, które pozwolą nam zrozumieć i pokonać koronawirusa SARS-CoV-2? "Dziennik Zachodni" zadzwonilił dzisiaj (20 marca) do doktora Jacka Kocota ze Szpitala MSWiA w Katowicach. Nie jest autorem tego tekstu. - Ktoś wykorzystał moje dane bez mojej wiedzy - informuje lekarz w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim". Po kilku godzinach zgłosił się do nas prawdziwy autor tekstu. To również lekarz.

W ostatnich dniach internet obiegł tekst zaczynający się od słów: „To od dr Kocota. Ordynator chirurgii w Szpitalu MSWiA w Katowicach. Ważne, może i najważniejsze w moim i Waszym życiu. Myślę, że już czas zrozumieć koronawirusa”.

Popularny łańcuszek został udostępniony na Facebooku kilka tysięcy razy. Nie tylko przez anonimowych użytkowników, ale również przez lekarzy i różnego rodzaju instytucje medyczne.

Wszystko brzmi w pewnych fragmentach wiarygodnie, jednak doktor Jacek Kocot nie jest autorem tego tekstu.

Ktoś wykorzystał moje dane bez mojej wiedzy. Stanowczo zaprzeczam, abym to ja był autorem tego tekstu - powiedział doktor Jacek Kocot w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Oto fragment tekstu:

Przekażcie jak najdalej ten post Nie zbliżajcie się do innych, w rodzinach dbajcie o higiene rąk sam jeden wirus nie jest dla nas niebezpieczny, ale czym ich więcej w naszym otoczeniu tym gorzej. Odpoczywajcie mamy w tym tygodniu na to czas. A my wracamy do organizacji szpitali na wojnę, bo to nic innego, błagam pomóżcie każdy niech radykalnie zakończy kontakty i dawajcie sobie czas na leczenie przeziębień, w domu wietrzymy często pomieszczenia.

W łańcuszku osoba podająca się za doktora Jacka Kocota powołuje się na dane, jakie polscy lekarze mieli otrzymać z Włoch. Autor pisze, że dzięki nim będziemy w stanie pokonać wirusa SARS-CoV-2.

Po kilku godzinach od publikacji tekstu przez Dziennik Zachodni do redakcji zgłosił się prawdziwy autor tekstu, o którym mowa, czyli doktor Michał Pułtorak z szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Mam świadomość tego, że wywołałem na Facebooku szaleństwo. Ten tekst to moja interpretacja pierwszych wyników badań, które spływają do nas z Włoch, oraz własnych obserwacji. Ze wszystkich stron docierają do nas głosy panik, a ja chciałbym ludzi nieco uspokoić i zaapelować o rozsądek – wyjaśnia doktor Michał Pułtorak.

Nie dla szczepionki AstraZeneca

Więcej na temat:

Komentarze

4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

23.10.2020 13:30:02

Are you INTERESTED in a genuine, fast, reliable LOANS with no hidden fees

from a private lender? Just 2.0% p.a, tailored with a flexible repayment

schedule to meet the borrower's need and also a grace period of up to 12 -

24 months. Email: support@hispanicfinance.com

Whatsapp: 1(912) 695-1658

Website: www.hispanicfinance.com

23.10.2020 13:27:51

Are you INTERESTED in a genuine, fast, reliable LOANS with no hidden fees

from a private lender? Just 2.0% p.a, tailored with a flexible repayment

schedule to meet the borrower's need and also a grace period of up to 12 -

24 months.

We arrange business finance for companies of all sizes ranging from start-

ups to established corporations, belonging to a wide range of industries

such as real-estates, mineral resources, high-technology, oil and gas,

leisure

04.06.2020 13:13:27

Czy masz problem z niezapłaconymi rachunkami i nie wiesz, w którą stronę iść i gdzie się zwrócić? Co powiesz na znalezienie renomowanej firmy do konsolidacji zadłużenia, która może pomóc Ci w zmniejszeniu miesięcznych rat, dzięki czemu będziesz mieć niedrogie opcje spłaty, a także przestrzeń do oddychania pod koniec miesiąca i rachunki muszą zostać zapłacone? Pan Roland Home Loans jest odpowiedzią. Zmniejsz płatności, aby zmniejszyć obciążenie miesięcznych wydatków. E-mail: sampetersoninvestment@gmail.com

Możesz też wysłać im SMS-a lub WhatsApp im 1 (470) 485-4938

28.05.2020 05:30:24

Natknąłem się na tę firmę pożyczkową na Facebooku i skontaktowałem się z e-mailem, który zobaczyłem i nagle otrzymałem zgodę na pożyczkę w wysokości 60 000 USD, więc nigdy nie wierzyłem, że to wszystko może zadziałać, dopóki nie otrzymam kwoty 60 000 USD, doradzę każdemu, kto jest w potrzebie pożyczki na skontaktowanie się z tą firmą pożyczkową w celu uzyskania pożyczki jest to firmowy adres e-mail: globalprovissioncompany@gmail.com

14.04.2020 13:42:35

test

09.04.2020 14:15:07

Prawda!

29.03.2020 22:12:45

Dlaczego moderator Nie blokuje tych hien co naciagaja na pozyczki!!!! Zablokowac !!!!

27.03.2020 16:04:36

Hahaha

26.03.2020 06:41:01

Cieszę się, że dostałem pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomaga mi w pożyczce. To niesamowite, jak dostałem pożyczkę w wysokości 50 000 $. Próbowałem innej usługi, ale nigdy nie mogłem uzyskać pożyczki z tej usługi. Niektórzy z nich poproszą mnie o wypełnienie wielu dokumentów, a na koniec dnia nie skończy się dobrze. ale cieszę się, że po spotkaniu z (Global Provission Credit) udało mi się uzyskać pożyczkę w wysokości 50 000,00 USD, teraz moja firma ma się dobrze i chcę Ci dziś o tym wszystkim powiedzieć, ponieważ jest szybka i w 100%. niezawodny. Teraz spłacam pożyczkę, którą otrzymałem od firmy (Global Provission Credit). Skontaktuj się z nimi i nie marnuj czasu z tymi kredytodawcami: e-mail {globalprovissioncompany@gmail.com}

21.03.2020 10:48:03

Lekarz który wstydzi się swojej tożsamości i popularności?

Dziwne...

21.03.2020 00:25:45

Nie on to podpisał w ten sposób, tylko któryś z żądnych podniesienia rangi tekstu, życzliwych idiotów podających tekst dalej.

20.03.2020 18:48:26

Dlaczego zatem podpisał się czyjąś tożsamością, skoro tekst nie jest fejkiem?

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na demaskator24@polskapress.pl

Masz materiał do sprawdzenia?

Prześlij do nas informacje, które weźmiemy pod lupę

Czytaj także

Polecane dla Ciebie