Manipulacja polityków KE. To zdjęcie pochodzi z 2015 roku

twitter.com/StruzikAdam

red

1 maja ulicami Warszawy przeszedł Marsz Suwerenności. Protestujący wznosili wiele antyunijnych okrzyków, ale w tłumie nie pojawiły się żadne zakazane hasła, ani transparenty. 2 maja marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik zamieścił na Twitterze zdjęcie "hajlujących" osób z 2015 roku, pytając Jarosława Kaczyńskiego, Joachima Brudzińskiego i Macieja Wąsika, "czy śpią spokojnie".

Wpis w dwie godziny zebrał ponad 120 polubień oraz wiele przychylnych komentarzy. Okazuje się jednak, że zdjęcie, które zamieścił marszałek Struzik, zostało wykonane podczas antyimigranckiego marszu w Łodzi we wrześniu 2015 roku. Jak w komentarzach przypomnieli internauci, miało to miejsce jeszcze za rządów koalicji PO-PSL. W grudniu 2015 roku - jak podaje TVN 24 - dwóch nastolatków ze zdjęcia usłyszało zarzuty za "hajlowanie".

Zdjęcie wrzucone przez marszałka Adama Struzika podał dalej m.in. Borys Budka, minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL w 2015 roku. Budka, podając zdjęcie, skomentował wpis dotyczący wczorajszego Marszu Suwerenności.

Jeden z internautów zamieścił w odpowiedzi okładkę tygodnika "Angora", na której 4 października 2015 roku pojawiło się to zdjęcie.

Tak naprawdę wyglądał Marsz Suwerenności 2019

Więcej na temat:

Komentarze

4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na demaskator24@polskapress.pl

Masz materiał do sprawdzenia?

Prześlij do nas informacje, które weźmiemy pod lupę

Czytaj także

Polecane dla Ciebie