PolAndRock Festival 2019 zagrożony? Takie informacje można znaleźć w internecie. Ile jest w nich prawdy?

Fot. mariusz kapala / gazeta lubuska / polska press

Jakub Pikulik "Gazeta Lubuska"

Niektóre prawicowe portale sugerują, że organizacja PolAndRock Festiwalu 2019 może być zagrożona. Czytamy też, że nie jest nawet znana data imprezy. To nieprawda. Jurek Owsiak już kilka tygodni temu ogłosił, że festiwal odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019 r. Impreza prawdopodobnie po raz kolejny zostanie zorganizowana w Kostrzynie nad Odrą.

Informacje o tym, że PolAndRock Festival 2019 może być zagrożony, podał serwis niezalezna.pl. W artykule czytamy w niej, m. in., że organizatorzy imprezy nie mogą dogadać się z władzami miasta. Portal informuje również, że nie jest znana data imprezy, co jest nieprawdą.

Przypomnijmy, już kilka tygodni temu Jurek Owsiak ogłosił, że PolAndRock Festival 2019 (dawniej Przystanek Woodstock) odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019 r. Takiej daty można było się spodziewać, ponieważ najbardziej kolorowa impreza na świecie corocznie odbywa się w weekend na przełomie lipca i sierpnia.

Gdzie odbędzie się PolAndRock Festival 2019?

Po zakończeniu zeszłorocznej edycji imprezy faktycznie sporo zamieszania wzbudził wpis Jurka Owsiaka, w którym sugerował, że organizację PolAndRock Festiwalu mogłoby przejąć miasta. W magistracie byli zaskoczeni tym wpisem. Przedstawiciele urzędu miasta mówili nam wtedy, że wpis Owsiaka to dla nich coś nowego, że nikt z nimi takiej propozycji nie konsultował. Emocje studził nieco burmistrz Andrzej Kunt, który przyznał, że miasto czysto teoretycznie mogłoby zorganizować takie przedsięwzięcie, ale wiązałoby się to z ogromem pracy, wysokimi kosztami i trudnościami logistycznymi. Jurek Owsiak od sierpnia 2018 r. nie wracał już do tematu organizacji PolAndRock Festiwalu przez miasto. Nieoficjalnie w kostrzyńskim magistracie słyszymy, że impreza będzie organizowana w niezmienionej formie.

PolAndRock Festival 2019 w Kostrzynie nad Odrą?

Ale czy PolAndRock Festival 2019 na pewno odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą? Takiej pewności nie ma. Na oficjalnej stronie organizatora widnieje co prawda informacja, że tegoroczna edycja imprezy zostanie zorganizowana w Kostrzynie nad Odrą, ale dowiemy się tego dopiero za kilka miesięcy. WOŚP co roku przystępuje do organizacji festiwalu dopiero po zakończeniu styczniowego finału. To wtedy zaczyna się żmudna, papierkowa robota, zbieranie dokumentacji, występowanie o konieczne pozwolenia. Ostatecznie do kostrzyńskiego magistratu wpływa wniosek o zorganizowanie w mieście imprezy masowej.

Kto zagra na PolAndRock Festiwalu 2019?

Organizatorzy PolAndRock Festivalu co roku dawkują informacje o tej imprezie. Na razie poznaliśmy termin edycji 2019 i pierwszą gwiazdę, którą zobaczymy na Dużej Scenie. Będzie to Ziggy Marley. Artysta otworzy PolAndRock Festival 2019. „W 2012 roku na Przystanku Woodstock zagrał Damian Marley, dwa lat później Ky-Mani Marley, w końcu przyszedł czas na najstarszego i zarazem najsłynniejszego spośród synów Boba Marleya, który, w co trudno uwierzyć, po raz pierwszy wystąpi w Polsce! To najpiękniejszy prezent dla najpiękniejszej publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata!” – czytamy w komunikacie organizatorów imprezy.

Doniesienia medialne, że festiwal PolAndRock w tym roku nie odbędzie się, są nieprawdziwe. Organizator Jerzy Owsiak już kilka tygodni temu podał termin koncertów: 1-3 sierpnia 2019r.

Zobacz też wideo: kąpiele błotne na PolAndRock Festiwalu

Więcej na temat:

Komentarze

4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na demaskator24@polskapress.pl

Masz materiał do sprawdzenia?

Prześlij do nas informacje, które weźmiemy pod lupę

Czytaj także

Polecane dla Ciebie