Poseł PiS przeprasza za manipulację. Na Twitterze opublikował wycięty z całości fragment wypowiedzi Donalda Tuska

Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Polska Press

Andrzej Brzuszkiewicz

Poseł PiS Łukasz Schreiber przeprosił za opublikowanie na Twitterze zmanipulowanego fragmentu wypowiedzi Donalda Tuska z poniedziałkowego przesłuchania na komisji ds. wyłudzeń VAT. "Mój rząd był zainteresowany, żeby jak najwolniej wprowadzić legislację, które skutecznie wyeliminuje wyłudzenia" - miał powiedzieć były premier. Tymczasem sens całej wypowiedzi Donalda Tuska był dokładnie przeciwny.

W poniedziałek Donald Tusk zeznawał przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Posiedzenie zamieniło się w słowną potyczkę między byłym premierem a posłami PiS. Donald Tusk odpowiadając na jedno z pytań przewodniczącego komisji Marcina Horały z PiS stwierdził:

Jeśli pyta pan mnie jako premiera, czy ja lub mój rząd był zainteresowany, żeby jak najwolniej wprowadzić legislację, która skutecznie wyeliminuje wyłudzenia, to musiałbym to uznać za zwykłą impertynencję.

- Nie było nikogo bardziej zainteresowanego z oczywistych względów, szybkim wyeliminowaniem wyłudzeń VAT-owskich, bo od tego zależały możliwości finansowe także mojego rządu - dodał były premier.

Tymczasem na swoim Twitterze Łukasz Schreiber poseł PiS, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, opublikował film, na którym widać tylko część wypowiedzi Donalda Tuska. Jego słowa Schreiber przytoczył też w poście:

"Mój rząd był zainteresowany, żeby jak najwolniej wprowadzić legislację, która skutecznie wyeliminuje wyłudzenia" #Tusk #KomisjaVAT #państwoteoretyczne

Tweet został już skasowany przez posła PiS, ale został zapisany przez jednego z użytkowników Twittera.

Część dziennikarzy i innych użytkowników Twittera skrytykowała Łukasza Schreibera za manipulację.

W odpowiedzi na te głosy, poseł PiS skasował swój post i przeprosił za niego.

- Usunąłem poprzedni wpis dot. komisji ds. VAT, gdyż film był, tak jak mi Państwo przekazaliście, fragmentem wypowiedzi. Przepraszam, nie było to zamierzone i celowe działanie z mojej strony - napisał na Twitterze.

W ostatnim zdaniu poseł PiS wyjaśnia swoje intencje: - Po prostu patrząc na działania poprzedniego rządu te słowa wydały mi się prawdziwe.

Nauczanie hybrydowe zamiast powrotu do szkół

Więcej na temat:

Komentarze

4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na demaskator24@polskapress.pl

Masz materiał do sprawdzenia?

Prześlij do nas informacje, które weźmiemy pod lupę

Czytaj także

Polecane dla Ciebie