Tomasz Sekielski: nie robię biznesu na ofiarach księży-pedofili. Autor dokumentu "Tylko nie mów nikomu" odpowiada na krytykę

Źródło: Facebook.com/Sekielski

Andrzej Brzuszkiewicz

- Zarzut, że próbujemy robić biznes na ofiarach księży-pedofili, jest absolutnie nietrafiony i nieuczciwy - w ten sposób Tomasz Sekielski odpowiada krytykom sprzedaży koszulek z plakatem filmu "Tylko nie mów nikomu". Autor dokumentu o pedofilii w Kościele wyjaśnia, że sprzedaje i wysyła koszulki po kosztach.

Wczoraj na fanpage'u na Facebooku Tomasz Sekielski opublikował swoje zdjęcie w koszulce, na której nadrukowany jest plakat filmu "Tylko nie mów nikomu". Obok pojawiła się informacja, że taki t-shirt można kupić za 35 złotych.

Mimo, że Sekielski wyraźnie zaznaczył w poście, że nie jest to projekt komercyjny ("doliczyliśmy do ceny jednostkowej koszt projektu, obsługi zamówień i zwrotów"), część internautów skrytykowała taki pomysł jako sposób na zarabianie na tragedii ofiar księży-pedofili.

"Nie ma jak dobry biznes na pedofilii, nie panie Sekielski? Prawie jak Ci księża" - napisał jeden z komentujących.

"Dziwnie to wygląda" - zauważył na Twitterze Marcin Makowski, dziennikarz "Do Rzeczy" i wp.pl.

O. Grzegorz Kramer: Mówię „nie” gadżetom

Krytycznie wypowiedział się również o. Grzegorz Kramer, jezuita znany z krytyki pedofilii w Kościele. Wpis na swoim blogu zaczął od podziękowania dla Tomasza Sekielskiego za film "Tylko nie mów nikomu". Następnie jednak skrytykował pomysł sprzedawania koszulek z plakatem filmu.

- Panie Tomaszu, właśnie dlatego, że Pana film był i jest potrzebny, chciałem wyrazić mocny sprzeciw przeciw temu, co Pan zrobił, wypuszczając koszulki, na których jest wydrukowany plakat filmu. Od lat nie godzę się na koszulki, które nawiązują do wielkich tragedii czy nawet zbrodni - napisał o. Grzegorz Kramer.

- Proszę wziąć pod uwagę Panie Tomaszu to, że może być Pan odczytany przez Ofiary, a wiele osób Panu bardzo zaufało, jako ten, który na tej zbrodni (robi) biznes - dodaje duchowny.

Sekielski: nie zarabiamy na koszulkach ani na filmie

Tomasz Sekielski w rozmowie z Demaskator24 wyjaśnia, że sprzedaż koszulek odbywa się po kosztach i nikt na tym nie zarabia.

- Nie chcę robić żadnego biznesu na tragedii ludzi, którzy zostali wykorzystani przez duchownych. Gdybym chciał robić biznes, to nie blokowałbym reklam przy filmie "Tylko nie mów nikomu" na Youtubie, a prawa do jego emisji sprzedawałbym telewizjom za grube pieniądze, a nie oddawał im za darmo - mówi Tomasz Sekielski.

Mnóstwo ludzi w komentarzach pisało, że chciałoby mieć takie koszulki. To są ludzie, którzy nas wspierali, którzy z nami sympatyzują. I dla nich postanowiliśmy zrobić limitowana edycję. Wszystko robimy po kosztach, nie zarabiamy na tym z bratem.

- Na koszulkach także nie robię żadnego biznesu. Otrzymałem koszulkę z takim nadrukiem od mojego brata, Marka, po premierze filmu. Sfotografowałem się w niej, opublikowałem zdjęcie na Instagramie. Można sprawdzić, że mnóstwo ludzi w komentarzach pisało, że chciałoby mieć takie koszulki. To są ludzie, którzy nas wspierali, którzy z nami sympatyzują. I dla nich postanowiliśmy zrobić limitowana edycję. Nie będzie tych koszulek w ciągłej sprzedaży. Wszystko robimy po kosztach, nie zarabiamy na tym z bratem. 35 złotych to jest koszt koszulki, nadruku i całej obsługi związanej z przesyłką. Zarzut, że próbujemy robić na tym biznes, jest absolutnie nietrafiony i nieuczciwy - podkreśla autor filmu "Tylko nie mów nikomu".

Rzeczywiście, obok zdjęcia na Instagramie Tomasza Sekielskiego w "filmowej" koszulce, oprócz głosów krytycznych, jest też wiele pytań od internautów, w jaki sposób można kupić taki t-shirt.

https://www.instagram.com/p/Bx0EARGC51Z

Od premiery 11 maja film "Tylko nie mówi nikomu" wyprodukowany przez Tomasza i Marka Sekielskich odtworzono na Youtubie ponad 21 milionów razy. Dokument pokazuje przypadku pedofilii wśród księży i ich ofiary. Autorzy na jego realizację zebrali pieniądze na internetowej platformie Patronite. Przed filmem nie są wyświetlane reklamy. Dokument pokazały również telewizje TVN i WP. Został on im udostępniony przez twórców za darmo.

500+. Będzie zmiana okresu rozliczeniowego

Więcej na temat:

Komentarze

4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

21.07.2019 14:56:08

Kasa i jeszcze raz kasa

31.05.2019 06:48:56

to już przesada pani Siekielski dzisiaj koszulki jutro breloczki pózniej kubeczki nie ładnie.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na demaskator24@polskapress.pl

Masz materiał do sprawdzenia?

Prześlij do nas informacje, które weźmiemy pod lupę

Czytaj także

Polecane dla Ciebie